Nos étudiants

Scholarship Class
Class 2021

Ennia Bosshard

University of Exeter

Inga Brynda

London School of Economics

Laszlo Csonka

Kings College London

Wassim Dhaouadi

Stanford University

Virginie de Mestral

Berkeley

Youniss Mussa

King’s College London

Alex Oktay

University of Cambridge

Gian Reber

Berkeley

Janik Schütter

University of Cambridge

Adrian Steulet

London School of Hygiene and Tropical Medicine
Class 2020

Tomás Aztiria

Massachusetts Institute of Technology

Aleksandar Bekcic

Stanford University

Hélène Li-Ann Bruderer

Harvard University

Stanislao Salvatore Bruno

Stanford University

Olivia Courbot

Harvard University

Alisha Föry

UCLA

Valérie Locher

London School of Economics

Nona Michel

University of California, Berkeley

Sofia Kyonhi Mettler

Harvard University

Stephanie Scheidegger

London School of Economics

Ivan Schönenberger

Oxford University

Lennart Teuber

Duke University

Thomas Trigo Trindade

University of Edinburgh

Gisèle Truong

Massachusetts Institute of Technology

Justin-Aurel Ulbrich

University of Oxford
Class 2019

Blaise Robert

Luisa Egli

Felix Böwing

Fidan Suljik

Simone Diego Fasciati

Nathanja Baumer-Schuppli

Fabian Baumer

Les Schneider

Mona Zimmermann

Florian Lienhard

Eliis Maria Peters

Thibault Decoppet

Robin Corminboeuf

Lara Jost

Bettina Kast

Class 2018

Maeva Terrapon

Can Knaut

Harvard University

Gabriel Gertsch

ETH Zurich

Cécile Piot

Manuela Zimmermann

Roxane Spitznagel

Julien Walden Huang

Reto Schlegel

Manuel Rodriguez

Morgane Heculano

Thomas Gaar

Antoni Rosinol Vidal

Class 2017

Caroline Duret

Winta Beyene

Hannah Eggimann

Sophie Hall

Elvis Gomes

Queen Mary University London

Mike Jiang

McGill University

Olivia Kuenzli

Harvard Business School

Corinne Knöpfel

Jan Kurzeja

University McGill in Montreal

Turdor Mihai Milailescu

George Washington University

Caspar Pfrunder

University of Oxford

Luca Barloggio

Fadhel El May

Class 2016

Abdul Carrupt

Alexander Sorton

Vanessa di Giorgi

Pierre Dubuis

Anas Sareen

Quentin Python

Danylo Malyuta

Florian Tramer

Sophie Hall

Surya Singh

Mateja Andric

Class 2015

Franziska Burkart

Giordana Campagna

Julie Meylan

Sophie Kolberg

L.-Emmanuel Grawehr

Pierre Starkov

Raphael Brechbuehler

Samuel Sommaruga

Class 2014

Fabrice Kampfen

Giedre Lideikyte-Huber

Etienne Michaud

Hideki Perrier

François Rivest

Mathias Van den Heuvel

Clara Wack

Cristian Riccio

Thibaud Ruelle

Anina Dalbert

Class 2013

Constant Bonard

David Dubin

Nicolas Gaeng

Julia Miklasova

Mélisande Nussbaum

Nicolas Vachicouras